Problem z przebarwieniami po ciąży

Ostuda ciążowa, zwana także melasmą to charakterystyczne przebarwienia skórne, występujące przede wszystkim na twarzy. Problem ten dotyka nawet 50–70% ciężarnych kobiet. Powstają w wyniku nagromadzenia się melaniny, czyli barwnika, spowodowanego połączeniem zachodzących w organizmie kobiety zmian hormonalnych wraz z ekspozycją na słońce, bez zabezpieczenia skóry filtrem.

W zależności od stanu skóry.

mezoterapia - przebarwienia1.jpg

Z jakiego zabiegu skorzystać?

Zalecane zabiegi na przebarwienia po ciąży

W przypadku terapii (Przebarwienia po ciąży) bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi, takie jak:

Skąd biorą sie problemy?

Częste przyczyny przebarwień po ciąży

Lepiej eliminować przyczyny niż leczyć skutki, czyli geneza stanu zapalnego:

 • zmiany w gospodarce hormonalnej
 • predyspozycje genetyczne
 • nieprawidłowa pielęgnacja
 • ekspozycja na słońce

Krok po kroku

Jakie są etapy?

 • Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji

  Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.
 • Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta

  Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.
 • Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty

  Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.
 • EfektyRegularność i zaangażowanie

  Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.

Obopólna współpraca

Nasze efekty walki z przebarwieniami po ciąży

Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!

Polecany produkt

Stała suplementacja

FERUL Tonik przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry bazujący na kwasie ferulowym, posiadającym silne właściwości antyoksydacyjne. Wspomaga walkę z objawami fotostarzenia i poprawia kondycję skóry. Przy regularnym stosowaniu preparat znakomicie wyrównuje koloryt skóry, ujędrnia i przeciwdziała procesom starzenia. Działa wyciszająco na stany zapalne, nawilża skórę i pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, odbudowując ją. Posiada także zdolność do absorbcji promieni UVA i UVB, dzięki czemu pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego (co nie oznacza, że zastąpi nam standardowy krem z filtrem - na przykład Bloc :)). #PEELMISSION

 • Poj. 200 ml
 • Przebarwienia
 • WAS FERULOWY, HYDROLAT Z KWIATU JAGODLINU WONNEGO, NIACYNAMID
ferul_1.webp

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy przebarwienia po ciąży znikną?

Niestety często bez pomocy silniejszych zabiegów nie jesteśmy w stanie usunąć lub nawet rozjaśnić przebarwień po ciąży. Sama pielęgnacja domowa może działać profilaktycznie oraz może potęgować i podtrzymywać efekty zabiegowe.

Czy trzeba wykonać serię zabiegów na przebarwienia?

Najczęściej niezbędna jest seria zabiegów, z użyciem mezoterapii oraz peelingów chemicznych, aby rozjaśnić przebarwienia spowodowane rozregulowaną pracą hormonów podczas ciąży.

Czy rozjaśnione przebarwienie po ciąży może powrócić?

Niestety tak. Komórki mają “pamięć”. Przy większym kontakcie ze słońcem, skóra może znów “wyrzucić” nadmiar melaniny, w celu obrony naskórka przed promieniami UV. Dlatego niezbędna jest stała, wysoka ochrona przeciwsłoneczna.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz

Wybierz placówkę(opcjonalnie)

0

This site is protected by reCAPTCHA
and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

* - Pole obowiązkowe