Makijaż permanentny ust
Podstawą zabiegu jest nadanie ustom trwałego i wyraźniejszego kolorytu, podkreślenie ich walorów lub przywrócenie symetrii, jeśli natura zaburzyła ich kształt. Kolor pigmentu dobiera się indywidualnie do czerwieni wargowej klientek. Po rozmowie wstępnej i wykluczeniu przeciwwskazań, wykonuje się rysunek, który jest wizualizacją efektu po zabiegu.
W zależności od stanu skóry. Przewidywany czas trwania zabiegu: 2 godziny
Nasze dotychczasowe zabiegi!
Wskazania
Warto rozważyć zabieg (Makijaż permanentny ust) w przypadku gdy następujących problemów:
- Osoby po chemioterapii lub wypadkach
- Osoby niedowidzące
- Dla kobiet, którym brakuje czasu
- Dla kobiet, które nie potrafią się malować
- Dla osób o nieregularnym kształcie ust
- Dla z ubytkami pigmentu po opryszczce
- W celach estetycznych, dla podkreślenia urody
- Pigmentacja blizn
Zdrowie ponad wszystko!
Przeciwwskazania
W pierwszej kolejności dbamy o zdrowie naszych pacjentów, dlatego, możemy odmówić zabiegu (Makijaż permanentny ust) w przypadku gdy:
- Infekcje wirusowe (opryszczka, półpasiec)
- Infekcje grzybicze
- Infekcje bakteryjne
- Choroby dermatologiczne (stany zapalne, bielactwo)
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Menstruacja
- Radioterapia/chemioterapia
- Choroby psychiczne
- Stosowanie leków rozrzedzających krew, sterydów oraz NLPZ
Jakie są etapy?
Krok po kroku
Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji
Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta
Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty
Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.EfektyRegularność i zaangażowanie
Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.
Makijaż permanentny ust
Nasze efekty
Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!
Domowa pielęgnacja
Polecany produkt
REGENER MAX Krem o silnym działaniu regenerująco-łagodzącym, rekomendowany w szczególności jako „opatrunek” na skórę w trakcie rekonwalescencji po inwazyjnych zabiegach kosmetyczno-medycznych, np. peelingach chemicznych, mezoterapii czy RF. Formuła opracowana z niezwykłą starannością bazuje na składnikach o farmaceutycznej czystości, dzięki czemu zachowuje optymalny poziom bezpieczeństwa w przypadku aplikacji na partie z przerwaną ciągłością naskórka. Produkt przyspiesza proces rekonstrukcji, a dzięki zawartości pantenolu oraz kolagenu dodatkowo odbudowuje naturalną barierę skóry. Krem łagodzi podrażnienia, dzięki czemu skóra odzyskuje komfort, jest gładsza, ukojona i nawilżona. Świetnie sprawdza się również do rąk, szczególnie potwierdzają to mężczyźni pracujący fizycznie.
- 50 ml
- Cera wrażliwa, cera odwodniona i sucha
- PANTENOL, HYDROLIZOWANY KOLAGEN, PARAFINA (czystość farmaceutyczna)
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Czym jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę odpowiedniego barwnika do mikropigmentacji. Efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu miesięcy. Zaleca się, by co roku udać się na odświeżenie makijażu permanentnego, czyli na tzw. dopigmentowanie, aby utrzymać efekt w doskonałym stanie.
Jak długo trwa zabieg i ile razy się go wykonuje?
W zależności od obszaru poddawanego mikropigmentacji zabieg trwa od 2 do 3 godzin. Między 4 a 6 tygodniem należy wykonać drugą część zabiegu – dopigmentowanie, aby uzyskać idealny efekt. Zdarza się, częściej przy pigmentacji ust, że potrzebny będzie jeszcze dodatkowy zabieg po wygojeniu.
Jak się przygotować do zabiegu makijażu permanentnego?
Na około 3 tygodnie przed datą wykonania zabiegu należy przygotowywać skórę, jeśli jest przesuszona – odpowiednio ją nawilżyć, a w przypadku cery tłustej – dokładnie oczyścić. Nierówności warto zniwelować za pomocą peelingu chemicznego bądź mikrodermabrazji. Trzeba to jednak zrobić nie krócej niż na dwa tygodnie przed zabiegiem. W dniu zabiegu należy również zadbać o to, aby skóra była w bardzo dobrym stanie.
Czy makijaż permanentny boli?
W przypadku makijażu permanentnego ból jest kwestią całkowicie indywidualną. Podczas zabiegu może pojawić się dyskomfort, jednak linergistki dbają o jego zmniejszenie. W tym celu, w zależności od potrzeby, stosuje się znieczulenie w kremie przed przystąpieniem do mikropigmentacji oraz preparaty żelowe lub płynne w trakcie wykonywania makijażu.
Czy mikropigmentacja jest bezpieczna?
Makijaż permanentny jest całkowicie bezpieczny, ponieważ jest wykonywany przez naszą doświadczoną linergistkę. Warto pamiętać, że za bezpieczeństwo w trakcie mikropigmentacji jest odpowiedzialna nie tylko linergistka, ale także klientka. Szczegółowy wywiad przeprowadzany przed zabiegiem nie jest wyłącznie czystą formalnością – to właśnie w trakcie wizyty należy poinformować profesjonalistkę o chorobach i dolegliwościach, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego, przyjmowanych lekach oraz alergiach. Dzięki temu unikniemy komplikacji. Nie zapominaj również o prawidłowej higienie po mikropigmentacji, dzięki której zminimalizujesz ryzyko wystąpienia infekcji i podrażnień.
Jaki jest efekt bezpośrednio po zabiegu? Czy mogę od razu iść do pracy?
Zaraz po zabiegu obszar poddany mikropigmentacji może lekko swędzieć, być zaczerwieniony i podrażniony. Pojawiają się także strupki, jednak nie należy się martwić – to naturalnie występujący mechanizm obronny organizmu i oznaka regeneracji skóry. Świeżo wykonany makijaż permanentny przez pierwsze dni będzie miał również znacznie bardziej intensywny kolor. Nie musisz jednak rezygnować z pracy – bez obaw możesz wykonywać obowiązki zawodowe, chyba że bardziej intensywne brwi są dla Ciebie problemem. Wtedy radzimy zaplanować dzień wolny.
W jaki sposób należy po zabiegu odpowiednio pielęgnować skórę?
Po wykonaniu makijażu permanentnego linergistka poinformuje Cię o dokładnej pielęgnacji po zabiegu i poleci konkretny preparat nawilżający, który wspomaga naturalny proces regeneracji skóry. Warto jednak pamiętać, że przez kilka pierwszych dni najlepiej nie dotykać i nie trzeć okolic poddanych zabiegowi, a w przypadku powstałych strupków – nie zdzierać ich, a zamiast tego pozwolić im samodzielnie odpaść. Podrażnione miejsca należy myć delikatnie wodą z dodatkiem preparatu pozbawionego substancji drażniących. Zaleca się rezygnację ze stosowania maści, mocnych peelingów czy tłustych kremów. Jeżeli skóra goi się niepokojąco długo lub pojawiłaby się wysypka, polecamy skonsultować to z osobą wykonującą zabieg.