Makijaż permanentny ust

Podstawą zabiegu jest nadanie ustom trwałego i wyraźniejszego kolorytu, podkreślenie ich walorów lub przywrócenie symetrii, jeśli natura zaburzyła ich kształt. Kolor pigmentu dobiera się indywidualnie do czerwieni wargowej klientek. Po rozmowie wstępnej i wykluczeniu przeciwwskazań, wykonuje się rysunek, który jest wizualizacją efektu po zabiegu.

W zależności od stanu skóry. Przewidywany czas trwania zabiegu: 2 godziny

pigmentacja.svg

Nasze dotychczasowe zabiegi!

Wskazania

Warto rozważyć zabieg (Makijaż permanentny ust) w przypadku gdy następujących problemów:

 • Osoby po chemioterapii lub wypadkach
 • Osoby niedowidzące
 • Dla kobiet, którym brakuje czasu
 • Dla kobiet, które nie potrafią się malować
 • Dla osób o nieregularnym kształcie ust
 • Dla z ubytkami pigmentu po opryszczce
 • W celach estetycznych, dla podkreślenia urody
 • Pigmentacja blizn

Zdrowie ponad wszystko!

Przeciwwskazania

W pierwszej kolejności dbamy o zdrowie naszych pacjentów, dlatego, możemy odmówić zabiegu (Makijaż permanentny ust) w przypadku gdy:

 • Infekcje wirusowe (opryszczka, półpasiec)
 • Infekcje grzybicze
 • Infekcje bakteryjne
 • Choroby dermatologiczne (stany zapalne, bielactwo)
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Menstruacja
 • Radioterapia/chemioterapia
 • Choroby psychiczne
 • Stosowanie leków rozrzedzających krew, sterydów oraz NLPZ

Jakie są etapy?

Krok po kroku

 • Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji

  Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.
 • Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta

  Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.
 • Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty

  Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.
 • EfektyRegularność i zaangażowanie

  Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.

Makijaż permanentny ust

Nasze efekty

Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!

Domowa pielęgnacja

Polecany produkt

REGENER MAX Krem o silnym działaniu regenerująco-łagodzącym, rekomendowany w szczególności jako „opatrunek” na skórę w trakcie rekonwalescencji po inwazyjnych zabiegach kosmetyczno-medycznych, np. peelingach chemicznych, mezoterapii czy RF. Formuła opracowana z niezwykłą starannością bazuje na składnikach o farmaceutycznej czystości, dzięki czemu zachowuje optymalny poziom bezpieczeństwa w przypadku aplikacji na partie z przerwaną ciągłością naskórka. Produkt przyspiesza proces rekonstrukcji, a dzięki zawartości pantenolu oraz kolagenu dodatkowo odbudowuje naturalną barierę skóry. Krem łagodzi podrażnienia, dzięki czemu skóra odzyskuje komfort, jest gładsza, ukojona i nawilżona. Świetnie sprawdza się również do rąk, szczególnie potwierdzają to mężczyźni pracujący fizycznie.

 • 50 ml
 • Cera wrażliwa, cera odwodniona i sucha
 • PANTENOL, HYDROLIZOWANY KOLAGEN, PARAFINA (czystość farmaceutyczna)
regener_1.webp

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę odpowiedniego barwnika do mikropigmentacji. Efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu miesięcy. Zaleca się, by co roku udać się na odświeżenie makijażu permanentnego, czyli na tzw. dopigmentowanie, aby utrzymać efekt w doskonałym stanie.

Jak długo trwa zabieg i ile razy się go wykonuje?

W zależności od obszaru poddawanego mikropigmentacji zabieg trwa od 2 do 3 godzin. Między 4 a 6 tygodniem należy wykonać drugą część zabiegu – dopigmentowanie, aby uzyskać idealny efekt. Zdarza się, częściej przy pigmentacji ust, że potrzebny będzie jeszcze dodatkowy zabieg po wygojeniu.

Jak się przygotować do zabiegu makijażu permanentnego?

Na około 3 tygodnie przed datą wykonania zabiegu należy przygotowywać skórę, jeśli jest przesuszona – odpowiednio ją nawilżyć, a w przypadku cery tłustej – dokładnie oczyścić. Nierówności warto zniwelować za pomocą peelingu chemicznego bądź mikrodermabrazji. Trzeba to jednak zrobić nie krócej niż na dwa tygodnie przed zabiegiem. W dniu zabiegu należy również zadbać o to, aby skóra była w bardzo dobrym stanie.

Czy makijaż permanentny boli?

W przypadku makijażu permanentnego ból jest kwestią całkowicie indywidualną. Podczas zabiegu może pojawić się dyskomfort, jednak linergistki dbają o jego zmniejszenie. W tym celu, w zależności od potrzeby, stosuje się znieczulenie w kremie przed przystąpieniem do mikropigmentacji oraz preparaty żelowe lub płynne w trakcie wykonywania makijażu.

Czy mikropigmentacja jest bezpieczna?

Makijaż permanentny jest całkowicie bezpieczny, ponieważ jest wykonywany przez naszą doświadczoną linergistkę. Warto pamiętać, że za bezpieczeństwo w trakcie mikropigmentacji jest odpowiedzialna nie tylko linergistka, ale także klientka. Szczegółowy wywiad przeprowadzany przed zabiegiem nie jest wyłącznie czystą formalnością – to właśnie w trakcie wizyty należy poinformować profesjonalistkę o chorobach i dolegliwościach, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego, przyjmowanych lekach oraz alergiach. Dzięki temu unikniemy komplikacji. Nie zapominaj również o prawidłowej higienie po mikropigmentacji, dzięki której zminimalizujesz ryzyko wystąpienia infekcji i podrażnień.

Jaki jest efekt bezpośrednio po zabiegu? Czy mogę od razu iść do pracy?

Zaraz po zabiegu obszar poddany mikropigmentacji może lekko swędzieć, być zaczerwieniony i podrażniony. Pojawiają się także strupki, jednak nie należy się martwić – to naturalnie występujący mechanizm obronny organizmu i oznaka regeneracji skóry. Świeżo wykonany makijaż permanentny przez pierwsze dni będzie miał również znacznie bardziej intensywny kolor. Nie musisz jednak rezygnować z pracy – bez obaw możesz wykonywać obowiązki zawodowe, chyba że bardziej intensywne brwi są dla Ciebie problemem. Wtedy radzimy zaplanować dzień wolny.

W jaki sposób należy po zabiegu odpowiednio pielęgnować skórę?

Po wykonaniu makijażu permanentnego linergistka poinformuje Cię o dokładnej pielęgnacji po zabiegu i poleci konkretny preparat nawilżający, który wspomaga naturalny proces regeneracji skóry. Warto jednak pamiętać, że przez kilka pierwszych dni najlepiej nie dotykać i nie trzeć okolic poddanych zabiegowi, a w przypadku powstałych strupków – nie zdzierać ich, a zamiast tego pozwolić im samodzielnie odpaść. Podrażnione miejsca należy myć delikatnie wodą z dodatkiem preparatu pozbawionego substancji drażniących. Zaleca się rezygnację ze stosowania maści, mocnych peelingów czy tłustych kremów. Jeżeli skóra goi się niepokojąco długo lub pojawiłaby się wysypka, polecamy skonsultować to z osobą wykonującą zabieg.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz

Wybierz placówkę(opcjonalnie)

0

This site is protected by reCAPTCHA
and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

* - Pole obowiązkowe