Problem z trądzikiem pospolitym

Trądzik pospolity dotyczy osób wieku młodzieńczego. Charakteryzuje się zmianami skórnymi, związanymi głównie z nadmierną produkcją łoju. Problem zauważalny jest w miejscach charakteryzujących się dużą liczbą gruczołów łojowych - czoło, nos, broda, dekolt oraz okolica międzyłopatkowa. Na ilość wydzielanego sebum mają wpływ czynniki hormonalne, jak również predyspozycje genetyczne. Stres nasila działanie hormonów, przez co w sytuacjach obciążenia psychicznego dochodzi do nasilenia łojotoku i pogorszenia się stanu skóry. Pierwszym objawem, po którym można podejrzewać początek trądziku, jest obecność zaskórników w skórze. Mogą występować w postaci zaskórników otwartych oraz zaskórników zamkniętych, o niedrożnych ujściach gruczołów łojowych. Kolejnym objawem są grudki i krostki, które przyjmują obraz czerwonych, wypukłych zmian i są wynikiem stanu zapalnego toczącego wokół gruczołów łojowych. Najbardziej problematycznym objawem, występującym w ciężkich postaciach trądziku są guzki wypełnione ropą.

W zależności od stanu skóry.

galeria - trądzik 17.jpg

Z jakiego zabiegu skorzystać?

Zalecane zabiegi na trądzik pospolity

W przypadku terapii (Trądzik pospolity) bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi, takie jak:

Skąd biorą sie problemy z trądzikiem?

Częste przyczyny trądziku pospolitego

Lepiej eliminować przyczyny niż leczyć skutki, czyli geneza stanu zapalnego:

 • zaburzenia gospodarki hormonalnej
 • nieodpowiednie odżywianie oraz odżywianie
 • predyspozycje genetyczne
 • stres

Krok po kroku

Jakie są etapy?

 • Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji

  Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.
 • Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta

  Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.
 • Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty

  Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.
 • EfektyRegularność i zaangażowanie

  Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.

Obopólna współpraca

Efekty walki z trądzikiem pospolitym

Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!

Polecany produkt na trądzik

Stała suplementacja

ANTI ACNE Tonik opracowany specjalnie z myślą o skórze borykającej się z problemem trądziku. Dzięki recepturze wzbogaconej o lipidową pochodną kwasu salicylowego, produkt działa silnie antybakteryjnie, hamuje wydzielanie łoju i zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, powodujących stany zapalne. #PEEL MISSION

 • Poj. 200 ml
 • Rozszerzone pory, trądzik
 • CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, HYDROLAT Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ, NIACYNAMID
anti.webp

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Co wpływa na powstawanie zaskórników?

Na sam proces powstawania zaskórników przekładają się dwa czynniki: wzmożona produkcja sebum przez gruczoły łojowe oraz zaburzenia procesu złuszczania martwego naskórka. Zalegający na twarzy łój zatyka ujścia mieszków łojowych, podobnie jak fragmenty martwego naskórka, co z kolei prowadzi do zaczopowania gruczołów.

Czy same zabiegi wystarczą, aby pozbyć się trądziku?

Niestety, ale w większości przypadków musimy podejść do trądziku holistycznie. Oprócz zabiegów kosmetologicznych, skupiamy się również na sprawdzeniu hormonów, na zmianie nawyków żywieniowych, a niekiedy nawet całego stylu życia. Trądzik jest chorobą wieloczynnikową, dlatego musimy działać na wielu płaszczyznach.

Czy podczas leczenia dermatologicznego mogę korzystać z zabiegów?

Przy stosowaniu izotretynoiny lub antybiotyków na trądzik (typu Tetralysal) nie można wykonywać mocniejszych zabiegów. Dlatego warto zaplanować terapię, aby zabiegi nie kolidowały z leczeniem lub, aby przyspieszyć proces leczenia.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz

Wybierz placówkę(opcjonalnie)

0

This site is protected by reCAPTCHA
and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

* - Pole obowiązkowe