Problem z trądzikiem pospolitym
Trądzik pospolity dotyczy osób wieku młodzieńczego. Charakteryzuje się zmianami skórnymi, związanymi głównie z nadmierną produkcją łoju. Problem zauważalny jest w miejscach charakteryzujących się dużą liczbą gruczołów łojowych - czoło, nos, broda, dekolt oraz okolica międzyłopatkowa. Na ilość wydzielanego sebum mają wpływ czynniki hormonalne, jak również predyspozycje genetyczne. Stres nasila działanie hormonów, przez co w sytuacjach obciążenia psychicznego dochodzi do nasilenia łojotoku i pogorszenia się stanu skóry. Pierwszym objawem, po którym można podejrzewać początek trądziku, jest obecność zaskórników w skórze. Mogą występować w postaci zaskórników otwartych oraz zaskórników zamkniętych, o niedrożnych ujściach gruczołów łojowych. Kolejnym objawem są grudki i krostki, które przyjmują obraz czerwonych, wypukłych zmian i są wynikiem stanu zapalnego toczącego wokół gruczołów łojowych. Najbardziej problematycznym objawem, występującym w ciężkich postaciach trądziku są guzki wypełnione ropą.
W zależności od stanu skóry.
Z jakiego zabiegu skorzystać?
Zalecane zabiegi na trądzik pospolity
W przypadku terapii (Trądzik pospolity) bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi, takie jak:
Skąd biorą sie problemy z trądzikiem?
Częste przyczyny trądziku pospolitego
Lepiej eliminować przyczyny niż leczyć skutki, czyli geneza stanu zapalnego:
- zaburzenia gospodarki hormonalnej
- nieodpowiednie odżywianie oraz odżywianie
- predyspozycje genetyczne
- stres
Krok po kroku
Jakie są etapy?
Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji
Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta
Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty
Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.EfektyRegularność i zaangażowanie
Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.
Obopólna współpraca
Efekty walki z trądzikiem pospolitym
Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!
Polecany produkt na trądzik
Stała suplementacja
ANTI ACNE Tonik opracowany specjalnie z myślą o skórze borykającej się z problemem trądziku. Dzięki recepturze wzbogaconej o lipidową pochodną kwasu salicylowego, produkt działa silnie antybakteryjnie, hamuje wydzielanie łoju i zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, powodujących stany zapalne. #PEEL MISSION
- Poj. 200 ml
- Rozszerzone pory, trądzik
- CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, HYDROLAT Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ, NIACYNAMID
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Co wpływa na powstawanie zaskórników?
Na sam proces powstawania zaskórników przekładają się dwa czynniki: wzmożona produkcja sebum przez gruczoły łojowe oraz zaburzenia procesu złuszczania martwego naskórka. Zalegający na twarzy łój zatyka ujścia mieszków łojowych, podobnie jak fragmenty martwego naskórka, co z kolei prowadzi do zaczopowania gruczołów.
Czy same zabiegi wystarczą, aby pozbyć się trądziku?
Niestety, ale w większości przypadków musimy podejść do trądziku holistycznie. Oprócz zabiegów kosmetologicznych, skupiamy się również na sprawdzeniu hormonów, na zmianie nawyków żywieniowych, a niekiedy nawet całego stylu życia. Trądzik jest chorobą wieloczynnikową, dlatego musimy działać na wielu płaszczyznach.
Czy podczas leczenia dermatologicznego mogę korzystać z zabiegów?
Przy stosowaniu izotretynoiny lub antybiotyków na trądzik (typu Tetralysal) nie można wykonywać mocniejszych zabiegów. Dlatego warto zaplanować terapię, aby zabiegi nie kolidowały z leczeniem lub, aby przyspieszyć proces leczenia.