Problem ze skórą tłustą

Skóra tłusta charakteryzuje się przede wszystkim nadmiarem sebum produkowanym w gruczołach łojowych. U osób z tym typem skóry widoczne są rozszerzone ujścia mieszków włosowych, a twarz często się błyszczy. Tłusta cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w przeciwnym razie pojawią się problemy skórne, takie jak trądzik.

W zależności od stanu skóry.

jagodka.jpg

Z jakiego zabiegu skorzystać?

Zalecane zabiegi na skórę tłustą

W przypadku terapii (Skóra tłusta) bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi, takie jak:

Skąd biorą sie problemy?

Częste przyczyny problemów ze skórą suchą

Lepiej eliminować przyczyny niż leczyć skutki, czyli geneza stanu zapalnego:

 • zaburzenia gospodarki hormonalnej
 • nieodpowiednie odżywianie
 • predyspozycje genetyczne
 • nieodpowiednia pielęgnacja

Krok po kroku

Jakie są etapy?

 • Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji

  Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.
 • Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta

  Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.
 • Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty

  Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.
 • EfektyRegularność i zaangażowanie

  Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.

Obopólna współpraca

Nasze efekty pielęgnacji skóry tłustej

Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!

Polecany produkt

Stała suplementacja

ANTI COMEDO Tonik idealny do codziennej pielęgnacji skóry z niedoskonałościami. Wykorzystuje cenne właściwości kwasu pirogronowego, który zmniejsza wielkość zaskórników i wyprysków oraz ogranicza powstawanie nowych zmian. Tonik regularnie stosowany wspomaga uzyskanie efektu czystej, gładkiej i odświeżonej skóry. #bestseller #PEELMISSION

 • Poj. 200 ml
 • Rozszerzone pory, trądzik
 • KWAS PIROGRONOWY, EKSTRAKT Z KRWAWNIKA POSPOLITEGO, NIACYNAMID
anti_comedo.webp

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak dbać o skórę tłustą?

Do pielęgnacji cery tłustej nie potrzeba silnie matujących produktów - wystarczy głęboko ją nawilżyć, by zmniejszyć produkcję łoju. Ogromne znaczenie na stan cery tłustej ma zadbana praca układu hormonalnego oraz dieta o niskim indeksie glikemicznym. Warto regularnie używać peelingów enzymatycznych lub chemicznych, które uregulują pracę gruczołów łojowych oraz zmniejszą ilość nieestetycznych zaskórników i stanów zapalnych.

Czy warto stosować produkty wysuszające na świecenie się cery?

Niestety pielęgnacja nawet przy tym rodzaju skóry musi być delikatna. Unikaj silnych środków z alkoholem lub innymi silnymi środkami powierzchniowo czynnymi (np. SLS), gdyż zbytnie wysuszenie skóry będzie skutkować jej jeszcze większym przetłuszczaniem.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz

Wybierz placówkę(opcjonalnie)

0

This site is protected by reCAPTCHA
and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

* - Pole obowiązkowe