Problem z przebarwieniami po trądziku

Jeśli miała/eś problemy trądzikiem, w którym występowały ropne stany zapalne na pewno dobrze wiesz, że zaraz po ustąpieniu bolesnej krostki zostawała Ci czerwona plamka. To właśnie przebarwienie pozapalne. Plamy po trądziku mają postać płaskich punkcików. Ich kolor może wahać się od jasnoróżowego do brązowego. Ciemniejsze ślady są bardziej widoczne i zdecydowanie trudniej je usunąć. Niekiedy łączą się z blizną, co jest związane z kompulsywnym wyciskaniem lub rozdrapywaniem stanów zapalnych.

W zależności od stanu skóry.

blizny-kopia.jpg

Z jakiego zabiegu skorzystać?

Zalecane zabiegi na przebarwienia po trądziku

W przypadku terapii (Przebarwienia po trądziku) bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi, takie jak:

Skąd biorą sie problemy?

Częste przyczyny przebarwień po trądziku

Lepiej eliminować przyczyny niż leczyć skutki, czyli geneza stanu zapalnego:

 • wyleczenie kompulsywnego drapania skóry (Dermatillomania)
 • wyleczony stan zapalny skóry

Krok po kroku

Jakie są etapy?

 • Konsultacja i diagnozaBudowanie relacji

  Podczas konsultacji oceniamy stan skóry oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem w celu ustalenia wskazań oraz przeciwskazań do zabiegu.
 • Przeprowadzenie zabieguDopasowanego do klienta

  Podczas zabiegu używamy wyłącznie jednorazowych narzędzi. Dopasowujemy kosmetyki pod konkretny zabieg, z dopasowaniem do rodzaju skóry klienta.
 • Domowa pielęgnacjaOdpowiednie produkty

  Dajemy wskazówki dotyczące domowej pielęgnacji. Polecamy konkretne produkty i radzimy, w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć pożądany efekt.
 • EfektyRegularność i zaangażowanie

  Wspólnie czekamy na efekty współpracy. Pamiętajmy o tym, że efekty przychodzą z czasem, dlatego warto dbać o regularność i stosować się do porad kosmetologa.

Obopólna współpraca

Nasze efekty walki z przebarwieniami po trądziku

Naszą misją jest uwalnianie Waszego piękna. Nic tak nie motywuje do dalszego rozwoju i osiągania coraz lepszych rezultatów, jak satysfakcja z wykonywanej pracy. Dlatego połączenie naszej wiedzy i doświadczenia, obopólnego zaangażowania i wzajemnej współpracy niesie ze sobą rewelacyjne efekty. Przekonajcie się sami!

Polecany produkt

Stała suplementacja

ANTI COMEDO Tonik idealny do codziennej pielęgnacji skóry z niedoskonałościami. Wykorzystuje cenne właściwości kwasu pirogronowego, który zmniejsza wielkość zaskórników i wyprysków oraz ogranicza powstawanie nowych zmian. Tonik regularnie stosowany wspomaga uzyskanie efektu czystej, gładkiej i odświeżonej skóry. #bestseller #PEELMISSION

 • Poj. 200 ml
 • Rozszerzone pory, trądzik
 • KWAS PIROGRONOWY, EKSTRAKT Z KRWAWNIKA POSPOLITEGO, NIACYNAMID
anti_comedo.webp

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Skąd się biorą przebarwienia po trądziku?

Jeżeli doszło do zaburzenia melanogenezy (czyli wytwarzania barwnika w skórze) podczas występowania stanu zapalnego, to krostka nie zagoi się całkowicie, ale zostanie po niej ślad w postaci czerwonej plamki.

W jaki sposób można przyczynić się do powstawania przebarwień?

Najczęstszą przyczyną jest nieumiejętne wyciskanie pryszczy albo rozdrapywanie skóry w miejscu krostki. W wyniku takich czynności, na skórze dochodzi do powstania stanu zapalnego, który następnie goi się w nieprawidłowy sposób. Leczenie trądziku powinno odbywać się pod okiem specjalisty, który zaleci ci indywidualnie dobrane metody.

Czy muszę chronić się przed słońcem?

Plamy po trądziku mogą być także spowodowane wystawianiem skóry na słońce. Istniejące przebarwienia ciemnieją pod wpływem promieniowania UV, w wyniku czego dużo trudniej się ich pozbyć. Niewskazane jest również stosowanie źle dobranych kosmetyków – jeżeli będą one przesuszały Twoją skórę, może dojść do jej uszkodzenia, usunięcia warstwy ochronnej hydrolipidowej, następstwem czego będą trudności w procesie gojenia się blizn i przebarwień.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz

Wybierz placówkę(opcjonalnie)

0

This site is protected by reCAPTCHA
and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

* - Pole obowiązkowe