Zabiegi

Mezoterapia mikroigłowa - dlaczego powinnaś zainteresować się tym zabiegiem.

Cóż, mezoterapia mikroigłowa jest trochę jak zupa pomidorowa. Jedni z utęsknieniem czekają na kolejną “porcję”, a niektórzy wzdrygają się na samą myśl. Dlatego dziś zapoznamy Was z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej i opowiem, dlaczego warto zastanowić się nad skorzystaniem z tego zabiegu.

Spis treści

W tym artykule odpowiemy sobie na pytania:

 1. Wprowadzenie w mezoterapię mikroigłową.
 2. Dlaczego nie powinnaś się bać zabiegu z igłami?
 3. Korzyści płynącę z zabiegu mezoterapii mikroigłowej i jego przebieg.

Na początku należy zaznaczyć, że mezoterapia mikroigłowa odbywa się przy pomocy kartdridżu (jednorazowej, sterylnej końcówki) z małymi igiełkami. Aichmofobia (strach przed igłami) jest zjawiskiem często spotykanym w społeczeństwie. Do tego trzeba dołożyć fakt, że sam zabieg powoduje deliaktne krwawienie naszej skóry, więc połączenie igieł i krwi może spowodować bardzo duże zniechęcenie jeszcze przed wejściem do gabinetu.

Dlaczego nie powinnaś się bać mezoterapii mikroigłowej pomimo lęku
przed igłami czy krwią?
Powodów jest kilka.

Pierwszą kwestią jest fakt, że w trakcie zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie widzisz ani igły, ani krwi. Wszystko odbywa się poza zasięgiem Twojego wzroku, a więc nie odczujesz dyskomfortu spowodowanego niechcianym widokiem.

Nakłuwanie skóry co prawda powoduje krwawienie, ale nie jest ono na tyle niekomfortowe, żeby tego zabiegu nie spróbować - nie ma to nic wspólnego ze scenami jak z horroru. Niemożliwe jest, aby zabieg mezoterapii mikroigłowej wywołał stany lękowe. Nakłuwamy skórę bardzo powierzchnowo, więc ból jest naprawdę delikatny.

Sam proces zabiegu mezoterapii mikroigłowej przebiega sprawnie, gdyż kosmetolog zawsze dopasowuje liczbę oraz głębokość nakłuć do rodzaju skóry klienta oraz odczuć, aby nie narazić klienta na złe wspomnienia.

Efekty mezoterapii mikroigłowej można porównać do spocenia się na treningu - trudno się do tego przekonać, lecz kiedy przychodzi to uczucie “oczyszczenia” to nie ma sposobu, aby powstrzymać ten zastrzyk endorfin.

Jeżeli nie masz lęków przed igłami czy krwią, to na pewno sprawnie przebrnęłaś do tej części artykułu. Zatem porozmawiajmy teraz o korzyściach płynących z zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Podstawowym założeniem zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest pobudzenie skóry do naturalnych procesów regeneracyjnych. “Ranienie” skóry daje sygnał naszemu organizmowi do działania, co przekłada się na lepszy oraz bardziej kontrolowany proces naprawczy. Druga rzecz to zastosowanie zabiegu w celu usunięcia przebarwień, minimalizacji obecnych i spowolnieniu powstawania nowych zmarszczek na skórze. Warto również wspomnieć o tym, że mezoterapia mikroigłowa zwęża pory, czyli moduluje ujścia mieszków włosowych i pobudza produkcję kolagenu, który jest niezmiernie ważny w procesie regeneracyjnym skóry.

Mezoterapia mikroigłowa, choć ma w nazwie “igła” powinna budzić naprawdę dobre skojarzenia. Jest wspaniałym rozwiązaniem dla wielu problemów naszej skóry, ale i dla naszego portfela, ponieważ cena za jeden zabieg oscyluje w okolicy 250 zł.

Więcej o zabiegu

Post opublikowany przez Avatar użytkownika test

 • peelmission
 • uwolnijpiekno
 • gabinet kosmetologiczny
 • gabinet kosmetologiczny w mikolowie
 • gabinet kosmetologiczny w warszawie
 • gabinet kosmetologiczny w malopolu
 • kosmetolog
 • mezoterapia
 • mezoterapiamikroiglowa
 • dermapen