Zabiegi

Oczyszczanie manualne z kwasami - dla kogo, w jakim celu i jakie korzyści niesie ten zabieg?

Dla kogo zabieg oczyszczania manualnego z kwasami? Zabieg ten jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry z jednym wyjątkiem. Niezależnie czy posiadasz cerę tłustą, cerę mieszaną czy cerę suchą, możesz podjąć się tego zabiegu, o ile Twoja skóra nie wykazuje przeciwwskazań, o których napiszemy później.

Spis treści

W tym artykule odpowiemy sobie na pytania:

 1. Czym jest zabieg manualnego oczyszczania skóry?
 2. Dla kogo zabieg oczyszczania manualnego skóry?
 3. W jakim celu wykonujemy zabieg manualnego oczyszczania skóry?
 4. Jakie korzyści niesie zabieg manualnego oczyszczania skóry?
 5. Jak wygląda ten i zabieg, i jakich efektów możemy się spodziewać?
 6. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania skóry?
 7. Podsumowanie informacji.

Dzisiaj chciałybyśmy Wam opowiedzieć o bardzo popularnym zabiegu w gabinetach kosmetologicznych Uwolnij Piękno, czyli o oczyszczaniu manualnym z kwasami.

Oczyszczanie manualne z kwasami to podstawowy zabieg oczyszczający skórę z nadmiernej ilości sebum, które zatyka ujścia mieszków włosowych, tworząc na skórze niechciane zaskórniki i stany zapalne. Dzięki niemu wyrównujemy również i wygładzamy powierzchnię skóry, przygotowując ją tym samym do innych zabiegów.

Dla kogo zabieg oczyszczania manualnego z kwasami?

Zabieg ten jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry z jednym wyjątkiem. Niezależnie czy posiadasz cerę tłustą, cerę mieszaną czy cerę suchą, możesz podjąć się tego zabiegu, o ile Twoja skóra nie wykazuje przeciwwskazań, o których napiszemy później. Wyjątkiem od zabiegu jest cera naczynkowa, która może źle zareagować na ten zabieg, ale decyzję w tej kwestii zawsze podejmuje kosmetolog.

W jakim celu wykonujemy zabieg oczyszczania manualnego z kwasami? Zabieg oczyszczania manualnego z kwasami jest podstawą do bardziej inwazyjnych zabiegów. Zanim zaczniemy pracować nad skórą, musimy dokładnie ją oczyścić z niechcianych wykwitów. Indywidualnie dopasowany kwas pozwala złuszczyć skórę i przygotować ją do bardziej zaawansowanych zabiegów, jak na przykład mezoterapia mikroigłowa.

Czytaj o mezoterapii

Jakie korzyści niesie zabieg oczyszczania manualnego z kwasami?

Przede wszystkim oczyszczenie skóry z niechcianych zaskórników, które negatywnie wpływają na wygląd naszej skóry, a które także są fundamentem do powstawania trądzikowych stanów zapalnych. Kolejnym argumentem jest umożliwienie skóry prawidłowej regeneracji, co wpływa na jej kolor, jędrność oraz transport składników aktywnych z kolejnych etapów lub pielęgnacji domowej w głąb skóry.

Jak wygląda proces takiego oczyszczania? Jakie uczucia towarzyszą w trakcie zabiegu i jakich efektów możemy się spodziewać?

Zabieg oczyszczania manualnego z kwasami polega na usuwaniu zaskórników czy prosaków, przy czym często używa nakłuciem igłą, aby ułatwić ten proces. Oczyszczanie manualne z kwasami najczęściej wykonuje się na twarzy, plecach, szyi, barkach czy klatce piersiowej. W wyniku zabiegu na skórze i w oczyszczanych miejscach dochodzi do zmiany pH naszej skóry, co może powodować zaczerwienienie i delikatne pieczenie, jednak nie jest to na tyle długotrwały efekt, aby kolejnego dnia rezygnować ze szkoły czy pójścia do pracy. Następnego dnia skóra może być jeszcze lekko zaczerwieniona, lecz jest to całkowicie naturalny proces. Warto nie używać po oczyszczaniu gorącej wody na skórę, jak i nie stosować makijażu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania manualnego z kwasami?

Niestety, ale nasza skóra jest na tyle skomplikowanym środowiskiem, że nie w każdym przypadku można poddać się zabiegowi oczyszczania. Głównymi przeciwwskazaniami są:

 • opryszczka
 • alergia
 • aktywne stany zapalne,
 • skóra bezpośrednio po leczeniu dermatologicznym
 • zakażenia bakteryjne, grzybicze czy wirusowe

Podsumowując, zabieg oczyszczania manualnego z kwasami to naprawdę dobre rozwiązanie na rozpoczęcie przygody z kosmetologią. Korzyści płynące z regularnego oczyszczania manualnego skóry dadzą nam efekty na długi czas, jednocześnie powiększając naszą świadomość oraz wiedzę o pielęgnacji domowej. Zdecydowanie zachęcamy do sprawdzenia usługi oczyszczania manualnego z kwasami w gabinecie Uwolnij Piękno, gdzie poza zabiegiem otrzymacie istotne informacje na temat pielęgnacji, jak i produktów domowych dopasowanych do Waszej skóry.

Post opublikowany przez Avatar użytkownika test

 • peelmission
 • uwolnijpiekno
 • gabinet kosmetologiczny
 • gabinet kosmetologiczny w mikolowie
 • gabinet kosmetologiczny w warszawie
 • gabinet kosmetologiczny w malopolu
 • oczyszczanie manualne z kwasami