Inspiracje i ciekawostki

25% Retinol - jedyny produkt w Europie o takim stężeniu! Dostępny w naszych gabinetach.

Retinol jest obecny w świecie kosmetologii już od wielu lat. Czym jest retinol?

Spis treści

W tym artykule odpowiemy sobie na pytania:

 1. Co to właściwie jest retinol?
 2. Jaka jest jego tajemnica?
 3. Efekty stosowania retinolu
 4. Przeciwskazania
 5. Przebieg zabiegu

To aktywna postać witaminy A, która pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Retinol bierze czynny udział w procesie regeneracyjnym skóry, reguluje ilość wydzielanego sebum, działając przeciwtrądzikowo, a także pobudza produkcję nowych włókien strukturalnych, działając przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo. 😍

Produkty na bazie retinolu są obecne w większości gabinetów kosmetologicznych. Zazwyczaj używa się produktów o stężeniu 4-10%.
W naszych gabinetach kosmetologicznych, dostępny jest retinol o stężeniu 25%!

W czym tkwi tajemnica retinolu o takim stężeniu?

W tym przypadku więcej = lepiej. Zwiększone stężenie zwiększa efektywność działania preparatu. Do tego dodajmy fakt, że praca na większym stężeniu nie generuje żadnego ryzyka poparzeń czy innych problemów skóry. Aplikowany przez kosmetologa w odpowiednim etapie zabiegu poprawia regenerację skóry, minimalizuje powstawanie nowych zmarszczek oraz znacząco zmniejsza ilość obecnych już zmarszczek. Dodatkowym aspektem jest regulowanie sebum, którego nadprodukcja prowadzi do powstawania zaskórników. Odpowiednia regulacja skutecznie zmniejszy ryzyko ich występowania. Retinol o tym stężeniu jest również skuteczny w walce z przebarwieniami potrądzikowymi i słonecznymi, które w gabinecie kosmetologicznym spotykamy dosyć często.

Kto może stosować, a kto nie retinol 25%?

Niestety, ale nie każdy może poznać działanie retinolu 25%. Retinol przenika do głębokich warstw skóry, co oznacza, że nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży, jak i kobiety karmiące piersią. Muszę zasmucić również Panie, które planują zajście w ciąże - gdyż również one nie powinny używać tego składnika.
Cudownych właściwości retinolu nie poznają również osoby, które są nadwrażliwe na witaminę A.
Warto zaznaczyć, że obok wspaniałych właściwości retinolu - ma również jedną wadę. Jest bardzo podatny na promienie UV. Dlatego musimy bardzo uważać na promieniowanie słoneczne. Stosując retinol koniecznie musimy zastosować filtr przeciwsłoneczny o wysokim spektrum działania, czyli najlepiej ten z 50 SPF. Polecamy w tym celu ochronę skóry filtrem BLOC z firmy Peel Mission.

Jak skóra reaguje retinol 25%?

Sam zabieg jest bardzo przyjemny. Zaczynamy standardowo od demakijażu i osuszenia skóry. Po zastosowaniu odpowiedniego kwasu, czyli peelingu chemicznego, który dodatkowo zwiększa przepuszczalność naszego cudownego retinolu - nakładamy pędzlem żółty, oleisty preparat.
Z tym produktem zostawiamy klienta/kę na 6 godzin.
Po upływie tego czasu klient/ka spłukuje produkt i nakłada jeden z kremów regenerujących (z naszego polecenia będzie to Regener Max z Peel Mission) lub Recovery krem z Solverx.
Po kilku dniach od zabiegu skóra jest przesuszona, zaczyna się łuszczyć i zmieniać. Warto dać czas na regenerację i nie panikować, a efekty zaskoczą! :)

Zobacz efekty

Post opublikowany przez Avatar użytkownika test

 • peelmission
 • uwolnijpiekno
 • gabinet kosmetologiczny
 • gabinet kosmetologiczny w mikolowie
 • gabinet kosmetologiczny w warszawie
 • gabinet kosmetologiczny w malopolu
 • kosmetolog
 • zabiegi kosmetologiczne
 • trądzik
 • jak zwalczyć trądzik
 • skuteczne metody zwalczania tradziku
 • retinol
 • przebarwienia